-->
SELAMAT DATANG KE BLOG SMK SERI TANJONG, MELAKA....SERI HEBAT

Pencapaian Kokurikulum 2015

PENCAPAIAN UNIT KOKURIKULUM 2015

Pencapaian Bidang Sukan dan Permainan – Tahun 2015

Bil
Kejohanan dan anjuran
Pencapaian
Peringkat
1.
Kejohanan Bola Tampar Kawasan Tanjong (Perempuan)
Johan
Kawasan Tanjong
2.
Kejohanan Olahraga MSS Melaka kawasan Tanjong Kali Ke-43
Perak
(Nurazira bt Zull’Ashikin)
Kawasan Tanjong
Gangsa
(Norsyaerra fazira bt Salim)
Perak
(Nurarif Aiman bin Md Fauzi)
Gangsa
(Mohd Hafizuddin Musa)
Emas
(Mohd Nur Izzudin Abd Razak)
3.
Pertandingan Bowling Pendidikan Khas Peringkat Negeri Melaka
Johan
Kawasan Tanjong
4. 
Kejohanan Ragbi Peringkat Kebangsaan Bawah 18 Tahun
Naib Johan
(Muhammad Amirul Asyraf bin Rosli)
Kebangsaan

Pencapaian  Koakademik/Kelab/Persatuan – Tahun 2015

Bil
Pertandingan/Anjuran
Pencapaian
Peringkat
1.
Pertandingan Pidato Piala Diraja (BM)
Johan
Kawasan
2.
Majlis Tadarus Al-Quran Sekolah-Sekolah Menengah Kawasan Tanjong
Ketiga
Kawasan
3. 
Pertandingan Bicara Berirama Peringkat Negeri Melaka
Johan
Negeri
Anugerah Skrip Terbaik
Anugerah Konduktor Terbaik
4.
Pertandingan Memasak Peringkat Daerah Melaka Tengah
Naib Johan
Daerah
5.
Pertandingan Memasak 2015,Sekolah-sekolah Menengah Peringkat Negeri
Johan
Negeri
6. 
Kejohanan Petanque Piala Angkasa Peringkat Negeri Melaka
Johan
Negeri
7. 
Kejohanan Petanqe IPT
(Triple Wanita Kategori Jemputan IPT)
Johan
Kebangsaan
8. 
Majlis Tilawah Al-Quran Pendidikan Khas Peringkat Kebangsaan
Saguhati

Kebangsaan
9. 
Majlis Tilawah Al-Quran Pendidikan Khas Peringkat Negeri Melaka
Saguhati

Negeri
10.
Program Perkhemahan Veni,Vidi,Vici 2015 Peringkat Kebangsaan
Tempat Ketiga Kategori Pembentangan Eksperimen

Kebangsaan


Pencapaian Unit Uniform – Tahun 2015

Bil
Pertandingan/Anjuran
Pencapaian
Peringkat
1.
Pertandingan Kawad Kaki Persatuan Kadet Bersatu Malaysia Peringkat Negeri - Kategori Lelaki
Naib Johan
Negeri
2.
Pertandingan Kawad Kaki Persatuan Kadet Bersatu Malaysia Peringkat Negeri – Kategori Perempuan
Ketua Platun Terbaik
Negeri
3.
Kejohanan Tae Kwan Do Peringkat Negeri Melaka
Muhammad Syahrin Nazly bin Abd Karim
Johan
Negeri
Azry Iskandar bin Nor Azali
Tempat Ke-3
Izz Hadri bin Hamidi
Tempat Ke-3
Abu Husin bin Abu Baker
Tempat Ke-3
4.
Pertandingan Tae Kwan Do WTF Sekolah-Sekolah Negeri Melaka
Muhammad Syahrin Nazly bin Abd Karim
Johan Feather Weight
Negeri
Azry Iskandar bin Nor Azali
Johan Heavy Weight
Syahrizal bin Sahrul
Naib Johan Welter Weight
Nur Shafina binti Aldi
Tempat Ke-3


0 comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.